Bloga kategorijas

RAKSTU MEKLĒŠANA

MODERI DĀRZA APGAISMOŠANAS LĒMUMI

MODERI DĀRZA APGAISMOŠANAS LĒMUMI

Dārza apgaismojums Jūsu dārzam piešķir papildus šarmu. Dažādas gaismas instalācijas var izveidot visdažādākos skatus, salīdzinājumā ar to, kas redzams dienas laikā. Diezgan bieži, parasts dārza namiņš un apkārt esošais pagalms kļūst par aizmiršanās no pilsētas vietu vai vienkārši par vietu, kur atpūsties ar draugiem. Tāpēc cilvēki apdomāti šķir savu laiku un investīcijas šo vietu labiekārtošanai. Nav noslēpums, ka āra apgaismes ķermeņi – lielisks veids, kā pagalmu pārvērst par mājīgu un pievilcīgu vidi. Tomēr, ja vēlaties, lai apkārtne būtu patiesi mājīga un gaumīga, jāzina kā izvietot dārzā dažādus gaismekļus, lai izveidotu vēlamo atmosfēru.

Viens no vienkāršākajiem, tomēr inovatīvākajiem variantiem – LED lentes.. Ar tām var pasvītrot jumtu malas, kā arī pasvītrot kāpnes. Šīs lentes noder arī taciņu izgaismošanai vai nojumes apgaismošanai. LED lente – universāls lēmums, pielāgojams gandrīz visur. LED lenšu krāsas variē no silti zeltainas līdz spilgti balti vai zilai, tāpēc šāds krāsu spektrs palīdzēs izveidot vēlamā „toņa” apkārtni. Vienīgais, kam jāpievērš uzmanība, ierīkojot apgaismojumu - drošības prasības. Pārliecinieties, lai netālu būtu rozete. Neaizmirstiet arī to, ka lentai jābūt pasargātai no mitruma, tāpēc uzreiz varat iegādāties tādu, kura pielāgota visiem klimata apstākļiem vai paši apvilkt to ar caurspīdīgu silikonu. 

Vēl viens veids, kā varat izveidot vēlamo dārza apgaismojumu – augu izgaismošana. Varēsiet ne tikai priecāties par ēnu spēli, bet arī optiski paplašināsiet dažādas zonas. Šādam apgaismojumam vislabāk noderēs zemē ieduramās dārza lampas vai piekaramas gaismas instalācijas. Šis apgaismojums nepieprasa to, lai spīdētu tieši acīs.

Ja dārza mājiņas sienas ir pietiekoši platas, varat izmēģināt arī sānu sienu apgaismes ķermeņus, kuri pasvītros Jūsu sienas īpašības, piemēram, flīžu ornamentus. Šādā veidā, gaismekļus ieteicams vērst uz augšu un uz leju – izveidosiet interesantu atmosfēru, kas apgaismojums apņems visu tam atvēlēto vietu un izskatīsies patiesi moderni. Vēl viena pievilcīga nianse – no sienas nākošā gaisma izgaismos lielāku platību, tāpēc, ka Jūsu dārzs nav plašs, šis ir lielisks risinājums.

Ja jūsu dārzā ir kāds pacēlums, balkons vai terase, iesakām padomāt par iemontējamajiem apgaismes ķermeņiem, kas lieliski apgaismos grīdas segumu un pasvītros terases formu. Šāda veida gaismekļi – lielisks risinājums, lai satumstot būtu redzama visa teritorija, savukārt atspīdošā gaisma palīdzēs orientēties un neaizķerties aiz pakāpieniem. 

Protams, jūs nevēlaties atpalikt no gaismekļu modes tendencēm, savukārt kopējā dārza stilistika lieliski saskan ar granītu, tāpēc iesakām izvēlēties granīta novietojamos apgaismes ķermeņus – tie ne tikai lieliski sasauksies ar zaļumiem, bet izskatīsies moderni un pievilcīgi. Ierasti tas ir ideāls lēmums, ja vēlaties apgaismot taciņu vai mājas stūrus. Ja jūsu dārzs ir lielāks, nebaidieties izmantot vairāk gaismas ķermeņus un neaprobežoties tikai ar novietojamajiem. Tomēr, ja vēlaties stilistiski izskatīgu dārzu, gaismekļi savā starpā ir jāsakombinē.

Izveidojiet apkārtni, kurā patīkami uzturēties un sasniedziet maksimālu efektu, izmantojot āra apgaismes ķermeņus!

Publicēts 2017-06-15

Nesen Aplūkots

No products

Menu