Bloga kategorijas

RAKSTU MEKLĒŠANA

KĀ MĀJAS PAGALMĀ IZVEIDOT PANORĀMAS APGAISMOJUMU?

KĀ MĀJAS PAGALMĀ IZVEIDOT PANORĀMAS APGAISMOJUMU?

Pagalma apgaismojums ir tikpat svarīgs, kā iekštelpu apgaismojuma instalācijas. Lai arī kā nebūtu , cilvēkiem trūkst izpratnes, kā izvēlēties atbilstošu āra apgaismojumu, lai tas izskatītos gaumīgi, neapgrūtinātu un protams, pildītu savu pamatfunkciju – izgaismotu pagalma teritoriju. Pirms apgaismojuma izvēles, iesakām nolemt un noskaidrot iemeslus, kāpēc Jums vajadzīgs āra apgaismojums. Tā var būt vajadzība pēc maiga, romantiska apgaismojuma vai gaismas trūkums tālākajā dārza stūrī. Varbūt Jūs vēlaties pasvītrot sava dārza teritoriju un izveidot panorāmas apgaismoju un vērst uzmanību teritorijas robežām?

Ja vēlaties atbilstoši apgaismot savu māju pagalmu, iesakām izveidot skici, kurā būtu redzamas sētiņas, koki, krūmi, ēkas, dekorācijas. Uzmanība jāpievērš objektu, kurus vēlaties apgaismot augstumam un stāvoklim, jo no tā būs atkarīgs, kāda veida apgaismes ķermeņi Jums būs vispiemērotākie.

Panorāmas apgaismojuma izveidošanai lieliski noder ielaižamās dārza lampas. Tās ielaižamas zemē, tomēr pietiekami apgaismo dekorētu dārza taciņu vai virzienu uz oranžēriju. Izveidotā skice palīdzēs vienkāršāk izkārtot vēlamo apgaismojumu, tāpēc iznāciet, kuras vietas ir prioritārās, kurām jābūt apgaismotām. Bieža izvēle ir dārza galveno objektu apgaismošana, kā, piemēram, strūklaka vai skulptūras, izvietojot tiem apkārt mazākas lampiņas, tādējādi izveidojot ēnu spēli. Šādi izveidosiet patīkamu, nepārforsētu atmosfēru. Tādas pašas stilistikas gaismekļus iespējams piekārt arī augšā, kas var būt lielisks lēmums Jūsu nojumes vai jumta dzegu izgaismošanai. Izvēloties šo lēmumu, izgaismosiet ēku un krītošā gaisma apgaismos arī daļu dārza, tāpēc pievienojot dažu taciņu gaismekļus, sasniegsiet pilnīgu harmoniju, kas priecēs aci. Protams, kā jau visur, jāizvēlas dažas gaismas instalācijas, lai tiktu sasniegts maksimāls efekts.

Cita alternatīva, kuru var izmantot kopā ar minētajām apgaismojuma instalācijām āra apgaismojumam – novietojamie gaismekļi, kuri ir pieejami no vismodernākajiem līdz tradicionālajiem, stabiņformas. Šāda veida apgaismojuma sistēma piemērota spilgtākam taciņu apgaismojumam, kā arī mājas un sētas stūru apgaismojumam. Novietojamie gaismekļi izveido telpas sajūtu, tāpēc tumšajā diennakts laikā vienkārši varēsiet orientēties savā pagalmā, savukārt izstarotā gaisma sniegs mājīguma sajūtu.

Nevajadzētu aizmirst par spotlampām, kuras domātas konkrētu objektu vai augu akcentēšanai. Diezgan bieži cilvēki izvēlas vērst lampas uz koku zariem, tādējādi izveidojot īpašu gaisotni. Delikāti krītošās koku zaru ēnas kļūst par savdabīgu dārza dekorāciju un piesaista uzmanību. Apgaismots koks var kļūt par Jūsu pagalma galveno akcentu. Ja novietosiet blakus galdiņu un krēslus, varēsiet šeit ieturēt lielisku maltīti vai vienkārši malkot tēju un vērot zvaigznes.

Nebaidieties eksperimentēt un izmantot dažādas gaismas instalācijas, jo vienveidīgs apgaismojums var izveidot nevēlami statisku izskatu. Ļaujieties iztēles lidojumam un izveidojiet panorāmas apgaismojumu savā dārzā, un ja šaubāties par apgaismojuma saskaņošanu, vērsieties pie mūsu speciālistiem!

Publicēts 2017-06-15

Nesen Aplūkots

No products

Menu